RP Tuning - Motosport tuning Robert Pokorný
CZ EN DE

Vývoj

Naše firma s více než dvacetiletou zkušeností ve vývoji a výrobě výfuků pro motocykly vám nabízí kvalitní výrobky vyvíjené ve spolupráci s předními českými závodníky a ladiči.

Poznatky získané při nejvyšším zatížení v motocyklových závodech převádíme do výroby standardních výfukových systémů. Než se dostane hotový výrobek k zákazníkovi prochází následujícím procesem.

 Na nový model motocyklu vyrobíme první zkušební  tlumič nebo kompletní systém. Následuje změření  výkonu sériového výfuku a porovnání s vyrobenými  prototypy.

Po základním změření zkoumáme pomocí lambda sondy nastavení palivové mapy a nutnost případného doladění. V případě nutnosti upravujeme palivovou mapu v originální řídící jednotce nebo za pomocí Powercomanderu. U výfuků pro závodní použití, kde se jedná především o maximální nárůst výkonu a kroutícího momentu je ladění nutností. Pro tyto účely provádíme kompletní sladění za pomocí plně laditelných řídících jednotek .Poté najezdíme s výfukem potřebné kilometry a zkoumáme jaký vliv má výfuk na celkový průběh výkonu a také vliv například na odpojení výfukové přívěry, lambda sondy a katalizátoru (pro závodní účely). Pokud výfuk nevykazuje negativní vliv na jízdu, výkon a životnost tak vyrobíme potřebnou dokumentaci, přípravky a zařadíme do výrobního programu.

Základním materiálem používaným pro výrobu výfukových svodů, tlumičů a příslušenství je nerez ocel určena pro výfukové systémy. Dalším používaným materiálem je především titan, dural, carbon. Tlumících náplní používáme několik druhů dle stupně zatížení (závodní použití, běžný provoz, 2T, 4T).

Svařování výfukových dílů provádíme nejmodernějšími metodami (plasma, TIG). Pomocné konzole a objímky jsou páleny laserovým paprskem a příruby výfuku vyrábíme na CNC frézách. Tlumiče výfuku jsou konstruovány tak, aby opticky ladili s designem motocyklu a dali se co nejjednodušším způsobem namontovat na originální svody a držáky.

Každý výfuk RP dodáváme jako kompletní montážní set včetně příslušenství a uživatelského návodu. Samozřejmostí je veškerý záruční a pozáruční servis s možností oprav nebo výměny jednotlivých částí výfuku!

Výfuky RP je možné zakoupit, namontovat a případně i naladit přímo ve firmě nebo za stejných obchodních podmínek u proškolených dealerů po celé ČR.

RP tuning - oficiální partner
MRG Motoracing Team logo
ctech Created by CTECH s.r.o. ©2012
Obsah stránek www.rptuning.cz je chráněn autorským zákonem. Kopírování a šíření textů a fotografií pro jinou než osobní potřebu v jakékoliv podobě bez písemného souhlasu majitele je nezákonné.